Dlaczego wybór kosmetyków dla dzieci jest tak ważny

2 Replies

Ciekawostki

Bardzo często rodzice kupują kosmetyki dla niemowląt metoda prób i błędów. Wybierają produkty, które w danym momencie są w promocji lub o których niedawno czytali w popularnym czasopiśmie. Powinniśmy jednak pamiętać, iż pielęgnacja dziecięcej skóry nie powinna być bagatelizowana, a kosmetyki dla niemowląt powinny być wybierane z największą starannością. Tylko dzięki temu możemy zapewnić dzieciom odpowiednią ochronę.

Na co należy zwracać uwagę wybierając kosmetyki dla dzieci?

Oczywiście, szukając kosmetyków dla dzieci najważniejszy jest skład. Pamiętajmy, że produkty dla dorosłych nie nadają się do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka i nie mogą być traktowane jako alternatywa dla nich. Na rynku dostępnych jest wiele marek, które oferują wysokiej jakości kosmetyki dla niemowląt (np. Pharmaceris, Balneum, Tisane, Oilan).

Jakich kosmetyków dla niemowląt nie powinno nam nigdy zabraknąć?

Lista kosmetyków dla niemowląt, które warto kupić jest naprawdę bardzo długa. Poza tradycyjną oliwką, kremem , czy pudrem, warto kupić emulsję, którą będziemy dodawać do codziennej kąpieli. Oilatum emulsja do kąpieli to nowoczesny produkt, który zastąpi nam mydło, balsam, krem i puder. Wystarczy dodać jeden korek emulsji do wody, aby zapewnić delikatnej skórze odpowiednią ochronę oraz utrzymać jej naturalne pH. Odpowiednio dobrane kosmetyki utrzymają miękną i odpowiednio nawilżoną skórę.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *