Kosmetyki dla dzieci narażonych dla alergie

1 Reply

Ciekawostki

Obecnie dość duży odsetek noworodków cierpi na alergie skóry. Niestety podrażnienia i alergie nie są wywoływane jedynie przez uwarunkowania genetyczne, lecz bardzo często są skutkiem zastosowania nieodpowiednich kosmetyków, proszków do prania, tkanin czy źle dobranego pożywienia. Bardzo ważne jest, aby kosmetyki dla dzieci narażonych na alergie były wolne od substancji sztucznych i parabenów, które mogą dodatkowo podrażnić skórę.

Gdzie kupować kosmetyki dla alergików?

Kosmetyki dla niemowląt, są dostępne nie tylko w drogeriach, lecz także w aptekach oraz w internecie. Zanim zdecydujemy się na dany produkt, zawsze powinniśmy dokładnie sprawdzić jego skład. To właśnie naturalne składniki oraz emolienty pomogą nam zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia oraz naturalne pH skóry, bez obaw o alergie i podrażnienia. Na rynku dostępne są produkty wielu firm, które oferują kosmetyki naturalne, np.:
• Oilan
• Ziaja
• Iwostin
• Dermedic
• Pharmaceris
Sa to sprawdzone, przebadane dermatologicznie produkty, które zapewnią ochronę delikatnej skóry na najwyższym poziomie.

Czy emulsja do kąpieli to dobre rozwiązanie?

Oilatum emulsja do kąpieli, to produkt, który może nam zastąpić wiele tradycyjnych kosmetyków. Wystarczy dodać odrobinę emulsji do kąpieli, aby nawilżyć i zabezpieczyć skórę. Możemy wtedy zrezygnować z kremów, balsamów i pudrów. Jest to szczególnie istotne w pielęgnacji skóry alergika, ponieważ nie tylko ograniczamy ilość wykorzystywanych kosmetyków do minimum, lecz także odpowiednio dbamy o skórę naszego maluszka.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *