Czym się kierować kupując kosmetyki dla dzieci

2 Replies

Czym się kierować przy kupnie?

Można śmiało powiedzieć, że skóra noworodka jest idealna: miękka, delikatna i pachnąca. Niewłaściwa pielęgnacja może bardzo szybko wywołać podrażnienia, alergie i niepotrzebne urazy. Aby o nią odpowiednio zadbać, powinniśmy wybierać odpowiednie kosmetyki, dzięki którym skóra naszego maluszka będzie zawsze najlepiej chroniona.

Jakich kosmetyków warto używać

Szukając preparatów idealnych do pielęgnacji skóry dziecka przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na skład. Kosmetyki dla dzieci bogate w emolienty i składniki naturalne na pewno nie wywołają podrażnień i alergii. Obecnie do wyboru mamy wiele marek, które oferują nam wysokiej jakości, sprawdzone produkty. Są to np.:
• Oilatum
• Ziaja
• Cetaphil
• Mustela

Emolienty: moda czy pomocny składnik?

Szukając informacji na temat kosmetyków dla niemowląt trudno nie trafić na informacje o substancjach zwanych emolientami. Niewielu rodziców jednak wie, do czego one służą oraz jakie mają działanie. Warto pamiętać, że emolienty to substancje naturalne, które chronią warstwę lipidową skóry i utrzymują jej naturalne pH. Oilatum emulsja do kąpieli może być stosowana również u noworodków, które borykają się z alergią lub Atopowym Zapaleniem Skóry. Wysokiej jakości sprawdzone preparaty mogą nam pomóc dbać o delikatną skórę naszych maluszków.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *