Jak wybrać kosmetyki dla dzieci

2 Replies

Czym się kierować przy kupnie?

Rynek kosmetyków dla dzieci jest tak samo duży jak kosmetyków dla dzieci. Drogeryjne półki uginają się pod natłokiem produktów i zachęcają nas do zakupu. Czy wszystkie kosmetyki warto kupić? Często rodzice myślą, że im więcej, tym lepiej. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ delikatna skóra dziecka wymaga zdecydowanie innej ochrony niż skóra dorosłego człowieka. Pamiętajmy, że w tym przypadku kluczowym czynnikiem jest wysoka efektywność, a nie ilość kosmetyku czy nazwa producenta.

Czym się kierować wybierając kosmetyki?

Kosmetyki dla niemowląt są kluczowym produktem do odpowiedniej pielęgnacji skóry dziecka. Szukając idealnego preparatu zawsze musimy patrzeć na jego skład. To właśnie tam znajdziemy informację o wszystkich składnikach oraz o ewentualnych alergenach. Warto decydować się na produkty znanych i sprawdzonych producentów. Takie firmy jak Dermedic, Cetaphil. Alantan czy Oilan oferują nam szeroki wybór kosmetyków naturalnych, które nie mają w sobie żadnych szkodliwych substancji.

Składnik, który sprawdzi się zawsze

W ostatnim czasie bardzo modne stały się kosmetyki dla niemowląt zawierające emolienty, np. Oilatum emulsja do kąpieli. Są to substancje pochodzenia naturalnego, które zabezpieczają warstwę lipidową skóry oraz pomagają utrzymać jej naturalne pH. Co ważne, emolienty nie wywołują alergii oraz mogą być stosowane przy Atopowym Zapaleniu Skóry. Wybierając kosmetyki z emolientami, możemy być pewni, że zapewniamy najwyższy poziom ochrony.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *