Jakie kosmetyki dla dzieci warto polecić

2 Replies

Wyprawka dla dziecka

Wchodząc do drogerii lub apteki niemal od razu możemy zauważyć półki pełne kosmetyków dla dzieci. Emulsje, kremy, balsamy i inne preparaty zachęcają do zakupu i zapewniają odpowiednią ochronę dla dzieci. Czy nowonarodzony niemowlak naprawdę potrzebuje aż tak wielu kosmetyków? Z pewnością wiele z nich może nam pomóc utrzymać odpowiednie pH oraz właściwe nawilżenie skóry. Skąd jednak mamy wiedzieć, jakie kosmetyki wybrać?

Jak wybierać kosmetyki dla noworodków

Lista kosmetyków dla niemowląt, jest naprawdę bardzo duża. Popularne koncerny kosmetyczne, takie, jak Ziaja, Oilatum, Pharmaceris czy Linomag i Pipi oferują szeroki wachlarz produktów, przygotowanych z naturalnych składników , które nie podrażnią delikatnego naskórka noworodka oraz pomogą utrzymać naturalne pH skóry.
Szukając idealnych preparatów zawsze zwracajmy uwagę na skład. Ważne są nie tylko składniki naturalne, lecz także emolienty (zawarte min. w Oilatum emulsji do kąpieli), dzięki którym zawsze zapewnimy dzieciom optymalną ochronę.

Czego nie może zabraknąć w wyprawce dla dziecka?

Oczywiście lista produktów, w które możemy się zaopatrzyć szykując wyprawkę dla dziecka jest bardzo długa. Nie musimy kupować wszystkiego, co jest w sklepach, ale nigdy nie powinno zabraknąć:
• Kremu do pupy
• Emulsji do kąpieli
• Balsamu nawilżającego
• Kremu do buzi
Warto dobrze przemyśleć dobór kosmetyków, aby zapewnić dziecku optymalne warunki do rozwoju.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *